Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak rozpocząć naukę programowania?

Jak rozpocząć naukę programowania?

Jak wygląda nauka programowania?

Nauka programowania najczęściej kojarzy się z masą skomplikowanych kodów, algorytmów i rzędów nic niemówiących postronnym osobom znaków. Tymczasem okazuje się, że zdobywanie umiejętności tworzenia nowych możliwości i technologii wcale nie jest aż tak skomplikowane. Programowanie poza kilkoma aspektami czysto informatycznymi, które trzeba poznać, to składowa wielu, często w zupełności intuicyjnych umiejętności, połączonych z wiedzą jak wykorzystać je razem z odpowiednim językiem kodowania. Tym jest właśnie nauka programowania. A jak wyglądają warsztaty programowania dla dzieci? Oto kilka przykładów.

Nauka programowania gier dla dzieci.

Kurs programowania dla dzieci i młodzieży to jeden z tematów, gdzie bardzo często pada pytanie o możliwość nauki kodowania poprzez tworzenie własnych gier komputerowych. Wynika to faktu, że zdajemy sobie sprawę z tego, że umiejętności programistyczne najmłodszego pokolenia są niezwykle istotne, a w związku z tym powstaje coraz więcej profesjonalnych materiałów do nauczania dla dzieci. Wśród nich oczywiście prym wiodą wszelkie aplikacje do nauki programowania dla dzieci, które pozwalają na stworzenie własnych, prostych gier, animacji, czy zagadek.

Istnieje także szereg gier dedykowanym uczniom najmłodszych klas szkoły podstawowej, gdzie za ich pomocą dziecko po prostu uczy się podstaw, jednocześnie robiąc to, co lubi najbardziej, czyli poprzez zdobywanie kolejnych odznak, grając we wciągające, dobrane do ich zainteresowań gry wideo.

Fajne zajęcia dodatkowe dla nastolatków

Także nieco starsze dzieciaki w końcowych klasach szkoły podstawowej, czy też na początku nauki w liceach i technikach, mogą zanurzyć się w świat programowania poprzez ciekawe programy i aplikacje. Wśród nich nie brakuje naprawdę wciągających pozycji, które pozwalają powoli wdrażać się w programowania zarówno bardziej „dziecięce”, jak i na przełożenie podstaw na języki używane przez profesjonalnych programistów.

Jak rozpocząć naukę programowania?

Przede wszystkim można odpowiedzieć, że najlepiej zacząć jak najszybciej. Dzieci, które umieją już czytać i pisać, mogą spokojnie poznać tajniki kodowania, tworzenia nowych rzeczy, zagadnień i pierwsze języki programowania bez zbędnego przeciążania ich dodatkowym, pozaszkolnym programem nauczania. Nauka programowania dla dzieci bazuje w dużej mierze na ich coraz częściej przejawianych od najmłodszych lat umiejętnościach informatycznych, zapału i cyfrowego zacięcia. Jest więc jedną z tych dziedzin edukacji, która sprawia radość.

Jeżeli nasza pociecha ma już lat naście, nadal nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapisać je na warsztaty programowania dla dzieci. Jelenia Góra oferuje takie  w naszej szkole Zaprogramowani.com, gdzie każdy znajdzie odpowiednią grupę wiekową i stopień zaawansowania idealne dobrany pod swoją osobę.

Można też wypróbować kursy online, samodzielne próby edukacji, a także wiele innych rozwiązań, które w początkowej fazie mogą rozbudzić w dzieciach potrzebę poszerzenia swoich umiejętności na późniejszym –  poważniejszym szczeblu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *