Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Kodowanie online dla dzieci i młodzieży.

Kodowanie online dla dzieci i młodzieży.

Weszliśmy w trzecią dekadę XXI wieku nieco z technologicznym przytupem. Sytuacja na świecie związana z epidemią wręcz na siłę przerzuciła niektórych ludzi, na użytkowanie sieci do codziennych czynności. Jeżeli można szukać jakichś plusów, to właśnie to przejście do nagłego użytkowania sieci w dużo większej skali niż dotychczas, popchnęło nasz rozwój jako społeczeństwa, a jak się okazuje także nasze zapotrzebowania.

Coraz częściej wyszukiwanym hasłem jest edukacja online, a także jeszcze bliższe nam “nauka kodowania online dla dzieci” i tym podobne frazy. Dlatego prowadząc do tej pory głównie stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci w Jeleniej Górze postanowiliśmy z większym niż do tej pory rozmachem przełączyć się na zajęcia dodatkowe dla dzieci online.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci online?

Jak wspomnieliśmy powyżej, ponieważ istnieje na takową zapotrzebowanie. Ludzi powoli odkrywają możliwości zdalnej pracy, jak i rozwoju poprzez sieć internetową i dostosowane do niej specjalistyczne narzędzia, po prostu czując, że jest to sposób na przyszłość.

  1. Nauka programowania online dla dzieci i młodzieży zmniejsza problemy związane z organizacją czasu i dojazdów.

Nasze życie pędzi do przodu, już nie tylko dorośli, ale także najmłodsze pokolenie cierpi na nadmiar obowiązków, chce rozwijać się wielokierunkowo i zmieniać dotychczasową rutynę. To wszystko sprawia, że czas ucieka nam przez palce, a każdy kwadrans, który można poświęcić na coś wartościowego, staje się na wagę złota. Kursy programowania dla dzieci i młodzieży online, zwalniają dzieci, jak i ich opiekunów z uporczywego obowiązku transportu młodych słuchaczy na zajęcia. Tu głównie tyczy się to uczniów z mniejszych miejscowości, dla których dojazd na miejsce warsztatów stacjonarnych przysparza wiele trudności, zabiera duże pokłady czasu lub z jakiegoś powodu jest po prostu niemożliwy.

  1. Nauka programowania przez Internet rozwija technologicznie.

Bardzo często mówimy na naszych stronach i kursach o potrzebie rozwoju technologicznej śmiałości jako kluczowej cechy przyszłych specjalistów. Czy może być lepszy przykład niż to, że właśnie dzięki technologii, sieci, możliwości przeróżnych platform lekcje mogą odbywać się z zacisza własnego domu, a jednocześnie można być aktywnym słuchaczem i uczestnikiem dyskusji, ćwiczeń, możliwości? Dzieciaki, które wypróbowały ten sposób nauczania, zdecydowanie będą świetnymi twórcami i projektantami przyszłych, jeszcze większych ulepszeń.

  1. Nauka programowania dla dzieci online jest tak samo efektywna.

Pomimo zastosowania różnych strategii i możliwości finalnie dzieci uczące się programowania online według naszych dotychczasowych doświadczeń nie wykazywały mniejszej znajomości przedstawionego im materiału, w porównaniu do rówieśników biorących udział w zajęciach stacjonarnych. Kluczowy jest tu wybór aktywności i możliwości dostosowanych do dziecka. Słuchacze pełni energii i mający ogrom pomysłów mogą lepiej przyswajają materiał podczas lekcji stacjonarnych w grupie rówieśników, znów ci bardziej introwertyczni mogą czuć się o wiele lepiej, ucząc się we własnym domu, oczywiście mając możliwości stałego kontaktu z prowadzącym i resztą grupy.

Dlatego zapraszamy do wyboru kursu, który okaże się najlepszy akurat dla Twojego dziecka.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *