Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania — metody

Nauka programowania — metody

Nauka kodowania dla dzieci

Nauka programowania dla dzieci to nic innego jak zajęcia dodatkowe, które tak, jak wiele innych uczą najmłodsze pokolenie wielu ciekawych umiejętności. Jednak w przeciwieństwie do wielu wyłącznie hobbystycznych opcji albo takich, po których mały procent adeptów ma możliwości przyszłego rozwoju w danym kierunku, programowanie dla dzieci to jedna z najlepszych opcji na to, żeby niemalże zagwarantować dziecku świetne możliwości w dorosłym życiu.

Wynika to z faktu, iż samo w sobie kodowanie jest nie tylko świetną zabawą i ciekawym hobby, ale też pozwala na zdobycie „dorosłych” umiejętności coraz bardziej potrzebnych na rynku pracy.

Motywacja do nauki programowania

W jaki sposób programowanie daje gwarancję przyszłości? Po pierwsze już teraz mówi się setkach tysięcy miejsc pracy, które pozostają nieobsadzone przez brak specjalistów, pasjonatów – programistów. Tutaj specjalnie wspominamy o pasjonatach, gdyż okazuje się, że umiejętności i zacięcie programistyczne w tej strefie, są tak samo a czasem jeszcze ważniejsze niż konkretne wykształcenie. Na stanowiskach juniorów nawet w wielkich korporacjach można znaleźć osoby, dla których programowanie było hobby, a nie obranym kierunkiem wyższego kształcenia.

Prognozy także mówią same za siebie. Nie przewiduje się na razie zmiennych, które by w jakiś sposób odwróciłby lub zmniejszyły trend niesamowitego popytu na wszelakich programistów. Mowa tu zdecydowanie o dłuższym czasie niż kilka lat. Dlatego nauka programowania dla dzieci jawi się zdecydowanie przyszłościowo.

Jak wygląda nauka programowania?

Nauka programowania niezależnie od grupy wiekowej jest zazwyczaj dla słuchaczy ekscytującą przygodą. Szczególnie dla tych, którzy świat cyfrowych możliwości i rozrywki traktują jako coś, co rzeczywiście wciąga ich bez reszty. Nowoczesne kodowanie dla dzieci czy młodzieży może różnić się poszczególnymi aplikacjami, czy platformami oraz językami nauczania na start, ale tak czy inaczej, są one zazwyczaj edukujące dzięki połączeniu ze świetną zabawą.

Ciężko jest opisać wszystkie metody, jakie przygotowują dzieci i młodzież do przyszłej kariery programistycznej. Jest to wiele programów, platform i aktywności, które rozwijają zarówno w kierunku kodowania, jak i ogólnego rozwoju umiejętności miękkich oraz coraz popularniejszego ostatnio STEM.

Skrót ten pochodzący od angielskich słów Science, Technology, Engineering, Math (nauka, technologia, inżynieria, matematyka) sam w sobie mówi już o tym, jak wszechstronnie rozwija kodowanie. Tak! Nauka programowania dla dzieci i młodzieży opiera się na wszechstronnym rozwoju umiejętności ścisłych odpowiedzialnych za myślenie logiczne, analityczne, łatwość opanowania zagadnień matematycznych, a także coraz ważniejszy w rozwoju każdego człowieka technologicznej śmiałości.

Nauka programowania. Co na początek?

Na start polecamy zapoznanie się ofertą naszych zajęć. Warsztaty programowania dla dzieci Jelenia Góra dają ciekawą możliwość najmłodszym mieszkańcom na zdobywanie kolejnych stopni wiedzy w przypadku już posiadanych umiejętności, jak i podstaw dla zupełnie nowych słuchaczy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *