Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Jelenia Góra

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Jelenia Góra

Dlaczego warto chodzić na zajęcia dodatkowe?

Ilość powstających opcji na zajęcia dodatkowe dla dzieci stale rośnie. Jest to swego rodzaju trend, który po części wziął się potrzeby zajęcia dzieciom popołudni, podczas których często rodzice jeszcze pracują, a po części ze świadomości tego, że w dzisiejszym świecie, aby wybić się na tle rówieśników, jak i w przyszłości na rynku pracy, nie wystarczy po prostu zainteresować się od czasu do czasu tematem. Rośnie pokolenie wykształcanych od dziecka przyszłych pracowników, a my czy tego chcemy, czy nie, stawiając na przyszłość naszego dziecka, także musimy umożliwić mu optymalny rozwój.

W każdym mniejszym i większym mieście możemy znaleźć ciekawe opcje na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Jelenia Góra także oferuje swoim najmłodszym mieszkańcom interesujące możliwości.

Mali twórcy – artyści

Zajęcia plastyczne to jedna z opcji, która od lat pojawia się na czele możliwości zajęć dodatkowych dla dzieci i nastolatków. Nie ma w tym nic dziwnego. Zajęcia artystyczne rozwijają na wiele sposobów. Dają możliwość pielęgnowania i odkrywania talentów, wspomagają rozwój kreatywności, dają poczucie pewności siebie i możliwości wyrażania swoich uczuć na różne sposoby. Uczą emocji, empatii, a nawet relaksują w pełnym szybkiego tempa życiu. Odpowiednie, różnorodne warsztaty plastyczne dają też możliwości poznania różnych technik, co jeszcze bardziej wspiera ogólny rozwój poznawczy dziecka. Co możemy zaproponować w Jeleniej Górze? Nam spodobała się oferta zajęć plastycznych w Miejskim Domu Kultury Muflon.

Ruch dla zdrowia

Siedzący tryb życia dotyka już nawet najmłodszych. Po powrocie ze szkoły, dzieciaki odrabiając lekcje, a później najczęściej korzystają z możliwości rozrywek przed ekranem monitora lub telefonu. Rozwój mediów społecznościowych zaczął już nawet ograniczać nastolatków, jeżeli chodzi o czynne uczestniczenie w spotkaniach ze znajomymi, a w dużej mierze robią to biernie poprzez smartfony. W tym wszystkim na przód wysuwa się problem nadmiernej wagi już u najmłodszych, jak i nieodpowiedniej sylwetki, problemów zdrowotnych itp. Odpowiedzią na potrzebę ruchu, która powinna być naturalna w młodym wieku, jest organizacja zajęć sportowych i innych ruchowych aktywności. Oyama Karate to jeleniogórski klub, który może wprowadzić w życie dziecka w nieco zamieszania, pasji a przede wszystkim fizycznej aktywności.

Poznaj język

Zajęcia pozalekcyjne uczące języka obcego to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach aktywności. Oprócz tego na rynku pojawia się też wiele przedszkoli, a nawet żłobków, gdzie najmłodsi uczą się języka obcego w takim samym czasie i tempie, jak ojczystego. Czy to dobrze? Zdecydowanie. Nauka języka obcego od najmłodszych lat rozwija wielokierunkowo. Wspomagany jest ogólny rozwój mózgu, umiejętności społeczne, czy możliwości wyrażania siebie. Dzieci uczące się języka obcego nawet, jeżeli jeszcze nie posługują się ojczystym, mają zapewnione dużo lepsze perspektywy rozwoju w każdej dziedzinie życia, niż rówieśnicy nie korzystający z takiej możliwości. Co w Jeleniej Górze? Choćby oferta nauki języka przedstawiana przez Centrum Nauki W&W.

Cyfrowo

Rozwój umysłu poprzez nauki ścisłe jest znany od pokoleń. Z tego powodu wiele różnego rodzaju zajęć pozaszkolnych to kółka i warsztaty przekazujące tego rodzaju wiedzę. Jak na XXI wiek przystało, do kanonu dziedzin ścisłych na stałe weszła też informatyka, a w ostatnim czasem jej dział, jakim jest programowanie. Jak kodowanie wpływa na rozwój dziecka? Tak jak większość przedmiotów ścisłych pozwala na kształtowanie się pewnych połączeń neuronowych, które odpowiadają za ogólne rozumienie nauki, jak i logicznego i analitycznego myślenia. Ponadto warsztaty programowania dla dzieci to także wspieranie innych talentów i umiejętności. Wśród nich, podobnie do zajęć twórczych rozwija się kreatywność, a dzięki ciekawie prowadzonym zajęciom w grupach umiejętności społeczne. O naszych zajęciach programowania możesz dowiedzieć się więcej, klikając tutaj.

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci w formie szkół, warsztatów i kursów to świetna okazja, aby dać swojemu dziecku dużo nowych możliwości. Udział w nich prowadzi do rozwoju ciekawych pasji, umacnia lub daje szansę na zmianę hobby, rozwija umysł, ciało, aktywność społeczną. Dobrze zorganizowane zajęcia dodatkowe dla dzieci niezależnie od ich tematyki, zazwyczaj prowadzą do ciekawych doświadczeń i aktywności, bez których niekoniecznie dziecko samo poznałoby tajniki niektórych dziedzin życia.


Komentarze

  1. Tom

    Proponuję dodać rozróżnienia na zajęcia z programowania i robotykę. A poza tym bardzo fajny artykuł i okazuje się że w naszym zdawałoby się małym mieście jest co robić. Zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży są nadal mało popularne, szczególnie jezlei trzeba za nie płacić. Ale nie tylko. Jest wiele zajec w domach kultury, które także nie mają obłożenia. Może tego typu informacje trzeba by przedstawić w szkołach na spotkaniach z rodzicami? PO co dzieciaki mają snuć się po ulicach, albo siedzieć i grać w gry, skoro mogą mieć przyjemne z pożytecznym.

    Odpowiedz


  2. Karola

    Polecam zajęcia z programowania w waszej szkole każdemu. Chyba nigdy wcześniej nie trafiłam na tak fajnie prowadzone lekcje! <3

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *